نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در ایران و جهان

نقاشی ساختمان یکی از انواع پوشش های مناسب برای دیوار ها است تا محیطی شاد و دوستداشتنی داشته باشیم امروزه انواع دیگری از دیوار پوش ها نیز مانند انواع کاغذ دیواری – کاشی – سنگ و … موجود هستند که به چند دلیل قابل مقایسه با نقاشی ساختمان نیستند .

انواع کاغذ دیواری ها به علت قیمت بالا قادر به رغابت با نقاشی ساختمان نیستند برتری کاغذ دیواری ها به خاطر طرح های زیبایشان بوده که امروزه با انواع نقاشی ساختمان مدرن که با شابلون و ابزار دیگر به صورت سه بعدی اجرا می شود نقاشی ساختمان را در رتبه برتری نسبت به کاغذ دیواری ها قرار داده است .

انواع سنگ ها و کاشی ها به علت سرمای طبیعی شان فقط در مدارس و برخی ادارات مورد پسند بوده و در دیگر نقاط استفاده نمی شوند .

تاریخچه نقاشی ساختمان

تاریخچه نقاشی ساختمان در ایران به 1300 سال پیش باز می گردد ولی نه به صورت امروزی بلکه با مواد گیاهی و معدنی و فرمولهای سنتی تولید و در کاخ ها و ادارات دولتی و برای ثروتمندان مورد استفاده قرار می گرفت .

در سالهای 1318 اولین کارخانه رنگسازی به نام رنگسازی ایران مشغول به کار شد و اولین رنگ های روغنی را با روغن گیاهی و پودرهای معدنی تولید کرد .

و اما اولین رنگ های روغنی پایه وینیل استات در سال 1338 توسط شرکت پلاسکار تولید شد بعد از آن زمان در سالهای 1341تا 1347 رنگ های پلاستیک توسط شرکت هویلوکس – رنگین – دیروپ – سوپر رنگ – تولید و عرضه شدند .

اوج پیشرفت رنگسازی در ایران از سالهای 1344 به بعد بوده که چندین شرکت به نام های تاباشیمی – دیروپ ایران – رنگین – سوپر رنگ و پارس پامچال ، انواعی از رنگ های ه.اخشک – رنگ مخصوص تعمیر خودرو – لاکهای روی چوب و … را تولید و وارد بازار کردند .

امروزه انواع رنگ های روغنی ، پلاستیک و اکریلیک در شرکت های مختلف با کیفیت های متفاوت در حال تولید هستند و همچنین قیمت آنها نیز بسیار متفاوت است برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کیفیت و قیمت انواع رنگ ها می توانید با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید .